Pereira: “Buradan kupayla ayrılan taraf olmak istiyoruz”

Pereira: “Buradan kupayla ayrılan taraf olmak istiyoruz”
  • 25.05.2016

Fenerbahçemizin, Ziraat Türkiye Kupası final maçında 26 Mayıs Perşembe günü Galatasaray’la Antalya Stadyumu’nda oynayacağı maç öncesinde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ve takım kaptanımız Gökhan Gönül basının karşısına geçti.

Rixos Downtown Antalya Hotel’de düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, yarın iyi oyunculardan kurulu iki takımın mücadele edeceğini ve bu mücadeleden kupayla ayrılan taraf olmak istediklerini belirtirken; Gökhan Gönül ise herkesin keyif aldığı ve hak edenin kazandığı bir maç olmasını dilediğini ifade etti.

Vitor Pereira: “Buradan kupayla ayrılan taraf olmak istiyoruz”

İlk olarak söz alan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira maça ilişkin, “Yarın akşam bir final maçına çıkacağız. Tek bir maç olacak ve bir taraf sahadan galip ayrılıp bu kupayı müzesine götürecek. Çok fazla sayıda rakiple oynadık buraya gelene kadar ve bu finale artık ulaşmış durumdayız. Bizim için bu finalin anlamı kupa demek. Buradan kupayla ayrılan taraf olmak istiyoruz. Tarihi bir rekabet var bu iki takım arasında. İyi oyunculardan kurulu iki takımın mücadelesi olacak. Bu tarihi rekabet de bu maçı daha anlamlı kılıyor. Mücadeleci bir karşılaşma olacak. Umarım izleyenler için güzel bir gösteri sunabiliriz. Umarım bu kupayı kazanarak buradan ayrılırız. Yanımda görmüş olduğunuz kupa yarın ki hedefimiz” ifadelerini kullandı.

En büyük motivasyonun kazanılan kupalar olduğunu vurgulayan Pereira, “Her hoca ve oyuncu için kariyerine kupalar eklemek büyük motivasyondur. Kariyerimizi sonlandırdığımızda özgeçmişimizde yazacak şey para değildir. Hem hocalar hem de oyuncular için geçerlidir bu durum. Özgeçmişimizde yazacak şey, bize kalacak şey, kariyerimiz boyunca kazandığımız kupalardır. Bence gerçek motivasyon bu olmalı. İnanıyorum ki herkesin bu yönde yüksek bir motivasyonu olacak bu yönde. Finale kalmak bir hedef değildir, finale kalıp kupayı kazanmaktır hedef ve bundan büyük bir motivasyon yoktur” şeklinde konuştu.

Yarın, iyi oyunculardan kurulu ve kaliteli bir Galatasaray beklediğini belirten Portekizli teknik adam, “Ligi tamamladıkları pozisyondan bağımsız şekilde ki; bizim de ligi tamamladığımız pozisyondan bağımsız bir karşılaşma olacak. Yarın her şey komple farklı olacak. Onların da bundan bağımsız hareket edeceklerine inanıyorum çünkü bu bir final maçı. Tek maç ve sonunda bir taraf kupaya ulaşacak. Kesinlikle eminim ki iki takım da çok mücadeleci ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak. Bu durumun onlar için geçerli olduğuna da eminim. O nedenle mücadeleci bir Galatasaray bekliyorum. Umarım benim takımım da bu mücadeleciliği sahaya yansıtabilir. Takımımdan beklentim bu yönde olacak. İyi bir gösteri sunmak istiyoruz ve buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Gökhan Gönül: “Hak edenin kazandığı bir maç olmasını diliyorum”

Gökhan Gönül ise “Rakibimiz Galatasaray’a saygı duyuyoruz. Onlar için bu kupanın ne kadar önem taşıdığının farkındayız. Bizlerde sezonun sonlarına doğru kaçırdığımız şampiyonluğun ardından sezona kupayla veda etmek istiyoruz. Yıllardır iki kulübün ezeli rekabeti sahada da keyifli bir şekilde devam eder. Herkesin keyif aldığı, hak edenin kazandığı bir maç olmasını diliyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ