Kalkavan bizi doğradı!

Fenerbahçemizin Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşmada hakem Mete Kalkavan’ın, rakip takım oyuncusuna ikinci sarı kartı verememesi büyük tepki topladı.

Fenerbahçe – Gençlerbirliği maçının ilk yarısında yaşanan bir pozisyon tartışmalara neden oldu.
Karşılaşmanın 25. dakikasında sarı kartı olan Gençlerbirliği futbolcusu Issah’ın, Valbuena’ya yaptığı faulde Fenerbahçeli oyuncular ciddi itirazlarda bulundu ve ikinci sarı kart bekledi, ancak Mete Kalkavan oyuncuyu uyardı ve oyunu sürdürdü.
Kalkavan’ın bu kararı sosyal medyada Fenerbahçe taraftarlarından büyük tepki gördü.
ÜMİT ÖZAT KENARA ALDI
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, bu pozisyonun hemen ardından Issah’ı kırmızı kart tehlikesi nedeniyle kenara aldı.

RIDVAN DİLMEN’DEN BÜYÜK TEPKİ

Rıdvan Dilmen, NTV Spor’da değerlendirmelerde bulunurken, Mete Kalkavan’ı çok ciddi sözlerle eleştirdi. Kalkavan, “Aykut Kocaman 2 gün önce açıklama yapıyor ve bir hakem geliyor, Aykut Kocaman’ı haklı çıkarıyor. Gözünün önündeki 3 kırmızı kartı vermeyen hakeme 8,4 verirsen, bu olur. Tartışmasız 3 kırmızı kartı vermedi, 8,4 veriyorsun. Fenerbahçe taraftarı artık Valbuena’ya falan takılmasın, Aykut Kocaman’ın çarşamba günü yaptığı açıklamaları iyi dinlesinler. Bir organizasyon var dedi ve 3 gün sonra da bu oldu. Mete Kalkavan, Ali Palabıyık’ın ceza aldığını görmüyor mu? Ey MHK, ey federasyon, sen Ali Palabıyık’ı cezalandırırsan ve başka maçlarda hakemleri cezalandırmayıp 8,4’ü yapıştırırsan, böyle olur işte.” değerlendirmesini yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir