Giulianodan Flaş Açıklamalar!

Giulano’dan flaş açıklamalar
Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Giuliano, Fenerbahçe Dergisi’ne röportajında önemli noktalara değindi

Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Giuliano, Fenerbahçe Dergisi’nin 180 no’lu Şubat 2018 sayısına bir röportaj verdi.

İşte o röportaj…

Her Brezilyalı gibi çevik ve kıvrak futbol becerilerinin yanı sıra çoklu oyun zekasına da sahip bir kişilik; Giuliano Victor De Paula. Çok çabuk kapanlardan. Küçük yaştan itibaren her ne kadar zorluklarla büyüse de; yokluk içinde var etmeyi ve var olabilmeyi başarmış bir birey, ayrıca. Bu da aslında en büyük zenginlik. Çocuklarına bırakacağı en büyük mirasın da işte bu ilkeler olacağını dile getiriyor. Futsal ile büyümüş, gitar çalmayı kendi öğrenmiş. Boks, fujitsu, satranç en büyük hobileri… İlk yarının golcü ismi Giuliano, ikinci yarıya talihsiz bir sakatlıkla başladı ancak çok şükür ki uzun soluklu bir sakatlıktan bahsetmiyoruz. Ve önümüzde 3,5 yıllık bir Giuliano serüveni de bizleri bekliyor. O da ismini tarihimize yazdıran bir Brezilyalı olacak, besbelli…

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

“İlk yarının son döneminde yakaladığımız ivmeyi Göztepe maçında alınan 3 puanla sürdürdüğümüz için mutluyum. Maçı tamamlamayı çok isterdim. Omzumun çıkması planımızda yoktu ancak sakatlıklar futbolun doğasında var. Çok daha ciddi bir şey olmadığı için yine de şanslıyım. Sağlık heyetinin belirlediği program doğrultusunda aceleci olmadan tam iyileşmem adına ne gerekiyorsa yapacağız ve kaldığım yerden devam edeceğim”

“Beklentim; bu sakatlığın Dünya Kupası’nı etkilememesi yönünde. Çok uzun bir tedavi sürecinden bahsetmiyoruz. Dünya Kupası’nda yer almak en büyük hayallerimden biri. Orada olmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. Milli takım hocamızla çok iyi bir ilişkim var. Kendisini uzun süredir tanıyorum. Beni daha önce birçok kere milli takıma çağırdı ve futboluma güveniyor. Orada neler olacağını söylemek zor ancak Brezilya kendine yakışanı yapacaktır”

“Başlangıçta biraz zor zamanlarımız oldu. Daha sonra teknik direktörümüz oyun sistemimizde bazı değişiklikler yaptı ve biz de daha iyi oynamaya başladık. Daha iyi sonuçlar aldık. Ben de oynamaktan daha keyif aldığım orta bölgeye daha yakın bir pozisyona geçtim. Şükürler olsun ki her şey yolunda gitti. Teknik direktörümüz de bana olan güvenini hissettirdi, bu da takımdaki herkesin bana olan güveni ile birlikte benim gelişmemi ve daha istekli olmamı sağladı”

“Kampta çok iyi hazırlandık. Taraftarımız da bence hazırdı! Göztepe maçı, taraftarımızın desteğinin galibiyetteki etkisine en güzel örneklerden biri bence. İçerideki tüm maçlarımızda, bitiş düdüğüne kadar taraftarlarımızın desteğiyle konsantrasyonumuz en yüksek seviyede tutmaya ihtiyacımız var”

“Sosyal medya üzerinden iyi veya kötü hiçbir müdahale ile karşılaşmak istemiyorum çünkü çok iyi olduğumu söylerlerse ben de kendimi yeterli görebilirim ve bu beni bozabilir. Eğer hakkımda kötü konuşurlarsa bu da beni olumsuz etkileyebilir. Sosyal medyadan etkilenmemek için hiçbir platformda yer almıyorum”

“Taraftarlarımızın tezahüratlarının hepsi kulağıma güzel geliyor. Özellikle adımızı söyleyerek bizi tribünlere çağırmaları çok hoşuma gidiyor. İkinci yarıda bizi desteklemeye, teşvik etmeye devam edin. Çünkü şampiyonluk yarışında bizim için önemli olan sizin desteğiniz. Bizi destekleyin, cesaretlendirin ve stadyumu doldurun çünkü ancak birlikte şampiyon olabiliriz”

“Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras; ilkelerim! Bilgelikle ve sahip oldukları şeylerin değerini ve hayatın kolay olmadığını bilerek büyümeleri. Bugün şükürler olsun ki; benim sahip olduğum imkanlardan çok daha fazlasına sahipler. Bu önemli bir şey ama nereden geldiklerini ve başarmanın ne kadar zor olduğunu bilmeleri gerekir. Bu ilkeler eşliğinde kendi hayatlarına başlayıp bir şeyleri başarmaları gerekiyor”

“Türkçe cümle kurmakta zorlanıyorum ama telaffuzu kolay gelen her kelimeyi tekrarlamaya çalışıyorum. Bu konuda Roman’ı örnek alıyorum. Onun Türkçe öğrenme azmi alkışı hak ediyor. Zamanla ben de çok daha iyi konuşacağım”

“Türkiye’nin turistik yerlerini görmeyi çok istiyorum. Kapadokya’ya gitmek ve balon turu yapmak mesela, en çok ilgimi çekenlerden… Herkes çok güzel olduğunu söylüyor. Bunun için zaman ayarlayacağım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir